1. Anasayfa
 2. Kim Kurdu

Bim’i Kim Kurdu ?

Bim’i Kim Kurdu ?
Bim’in Sahibi Kim ?
0

Bim’i Kim Kurdu ?

Bim’i Kim Kurdu: 1995 yılında kurulan, merkezi Türkiye’de olan indirim marketidir. Tam adı; Birleşik Mağazalar A.Ş’dir.

Firma, 2021 yılı Şubat ayı itibariyle ülkedeki perakendecilik sektöründeki pazar payı en yüksek kurum pozisyonundadır. Bunun yanında 1995 yılındaki ilk kuruluşunda 21 mağaza ile faaliyet göstermeye başlayan şirket, 2015 yılında halka arz edilmiştir. Kurumun faaliyette bulunup bugünlere gelmesinde önemli kaynaklık arz eden alan süpermarket sektörüdür. Aynı zamanda müşterilerini perakende sektöründe yüksek indirimle tanıştıran File Market projesi de, 2015 yılında faaliyete başlamıştır.

Bim’i Kim Kurdu ?
Bim’i Kim Kurdu ? Kaynak: ® Bim

Market zincirinin Türkiye haricinde Mısır ve Fas’ta da şubeleri bulunmaktadır. Aynı zamanda toplamda, ülke dışı ve File süpermarketleri de dahil 9365 mağazası bulunmaktadır.

Bim’in Sahibi Kim ?

Firmanın tarihine baktığımızda, kurucları arasında; Yasin El Kadı, Korkut Özal, Cüneyd Zapsu, Aziz Zapsu, Mehmet Fatih Saraç ve Mustafa Latif Topbaş bulunmaktadır.

Ana felsefesi ve ilkesi, özellikle yüksek kalitede tüketim ve temel gıda malzemelerinin tüketiciyle buluşturulmasıdır. Bunun yanında yüksek indirim modellemesinin ülkedeki ilk temsilcilerinden olan firmanın; özellikle 2021 yılı itibariyle 750 çeşit ürünü bulunmaktadır. Aynı zamanda birçok özel markalı ürünleri tüketicisiyle buluşturan firma; özellikle 1997 yılında ülkenin özel markası olan Dost Süt’ü, tüketicilerinin beğenisine sunmuştur.

Bim’in Sahibi Kim ?
Bim’in Sahibi Kim ? Kaynak: ® Bim

Borsa İstanbul’da işlem gören hisselerinin halka açılmış oranı %71,40 olan kuruluşun, işlem göre kodu ise BIMAS’dır.

Bunun yanında firma yurt dışı faaliyetlerine de devam ederek; 11 Nisan 2009 yılında Fas’ın Kazablanka şehrinde bir günde 10 şube birden açarak büyümesini sürdürmüştür. Kısacası bugün itibariyle Mısır’da 320, Fas’ta 497 mağazası bulunmaktadır.

Pili Kim Buldu?

thumbnail
Önerilen Yazı
Pili Kim Buldu?
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  bay_ld_m
  Bayıldım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir