1. Anasayfa
 2. Kim Kurdu

Getir’i Kim Kurdu?

Getir’i Kim Kurdu?
Getir’i Kim Kurdu ?
0

Getir’i Kim Kurdu ?

Getir’i Kim Kurdu: Getir amacı ihtiyaç duyduğunuz ürünleri size 10 dakika ve daha kısa sürede getirmek için ortaya çıkarılmış online market uygulamasıdır. İstanbul başta olmak üzere; İzmir ve Ankara gibi 23 büyük şehirde daha hizmet sunmaktadır. Bu hizmetlerini 300’ün üstünde deposuyla gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda Getir firması; 27 Ocak 2021 tarihinden itibaren Londra şehri, 28 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Amsterdam, 16 Haziran 2021 tarihinden itibaren Berlin’de, 22 Haziran 2021 tarihinden itibaren Paris’te hizmetlerine devam etmektedir. Aynı zamanda, 2021 Temmuz ayında; İspanya ve İtalya’da bu alanda (çevrimiçi market uygulaması) faaliyet gösteren bir kurumu satın alarak; hizmetlerine bu şehirlerde de başlama hazırlığındadır.

Getir’i Kim Kurdu ?
Getir’i Kim Kurdu ?

Getir’in Sahibi Kim ?

Kurumun kurucuları; Serkan Borançılı, Nazım Salur ve Tuncay Tütek’tir.

Getir Uygulamaları ve Şirket Sloganı:

Bunun yanında GetirYemek uygulamasını da 2019 senesinde faaliyete geçiren firma, tamı tamına ülke genelinde 81 ilin tamamında faaliyete giren ilk çevrimiçi yemek siparişi uygulamasıdır. Firma aynı zamanda mahallede bulunan tüm dükkanları bir araya getireceği; market, bakkal, manav, kasap, fırın ve pet-shop gibi; özellikle kobileri tek bir çatı altında buluşturma projesini, GetirÇarşı ismiyle hayata geçirmiştir.

Sloganı “Getir Bi Mutluluk” olan kurum; bunun yanında bugün pek çok ürün yelpazesini; çikolata, içecekler, bebek bezi, tıraş bıçağı, sebzeler, meyveler, kedi-köpek maması ve birçoğu gibi kapınıza kadar getirmektedir.

Getir Şirketinin Aldığı Yatırımlar:

Getir Amsterdam
Getir Amsterdam

Şirketin aldığı yatırımlar özellikle 2020 yılından sonra oldukça dikkat çekicidir. İlk olarak aldığı büyük çaplı yatırımlardan birisi ABD’li milyarder yatırımcı Michael Moritz tarafından 38 milyon dolardır. 2021 yılında şirket aldığı yatırımları git gide büyüterek; Ocak ayı itibariyle 128 milyon dolar, Mart ayı itibariyle 300 milyon dolar, Haziran ayı itibariyle de tam 555 milyon dolar yatırım almıştır. Başka bir deyişle şirketin bu zamana kadar aldığı toplam yatırımların miktarı 1 milyar doların üzerindedir.

Şok’u Kim Kurdu ?

thumbnail
Önerilen Yazı
Şok’u Kim Kurdu?

Şirketin Hizmet Verdiği Yabancı Ülkeler ve Şehirler:

Şirket, Türkiye’de Getir uygulamasıyla 29 şehirde hizmet vermektedir. Hizmet ağlarına özellikle sürekli yeni ülkeleri ve şehirleri ekleyen firma, İngiltere’de; Birminghan, Londra ve Manchester; Almanya’da Berlin; Hollanda’da Amsterdam; Fransa’da ise Paris şehrinden hizmet vermektedir. Aynı zamanda İngiltere’de 15 şehirde daha hizmet vermeyi düşünen firma, Avrupa’da yayılma politikasını üstte de belirttiğimiz gibi; İspanya ve İtalya gibi ülkelerde devam ettirmeyi düşünmektedir. Bunun yanında günümüzde 10.000’den fazla insana istihdam sağlayan firmanın, 7.5 milyar dolarlık mali kaynağının olduğu belirtilmektedir.

Getir Paris
Getir Paris
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 1
  bay_ld_m
  Bayıldım
İlginizi Çekebilir

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir